PayPal jako niesamowicie popularny pośrednik płatności internetowych wprowadził bardzo rozbudowany program ochrony kupujących. Ma on zapobiegać oszustwom i kradzieżom. Dzięki niemu jesteśmy także w stanie odzyskać pieniądze z kupna jakiegoś przedmiotu na stronie wątpliwej jakości. Czy korzystanie z PayPala jest w pełni bezpieczne? Co warto o tym wiedzieć?

Logo Paypala na telefonie i tablecie
 
Czym jest PayPal?
Lupa skierowana na stronę logowania Paypala

PayPal to darmowy system płatności internetowych. Jest on łatwy w obsłudze i bezpieczny. Kupowanie rzeczy w internecie wymaga często podawania danych karty kredytowej lub korzystania z tradycyjnych przelewów. PayPal znacznie przyspiesza ten proces.

Po założeniu darmowego konta w zaledwie kilka minut możemy mieć dowolną ilość portfeli na różne waluty, którymi da się płacić w sklepach z całego świata. Wpłaty na PayPala realizowane są za pośrednictwem przelewu. Zwykle środki pojawiają się na koncie do maksymalnie 3 dni roboczych od wykonania przelewu. Wypłaty działają podobnie, czas oczekiwania jest taki sam.

PayPal posiada kilka zalet, przez które naprawdę warto z niego korzystać. Najważniejsza z nich to szybkość. Dane wprowadzamy raz, przy rejestracji, później wystarczy wpisać hasło i e-mail, aby wykonać dowolną operację na koncie. Dodatkowo wszystkie płatności możemy realizować zaledwie jednym kliknięciem, np na smartfonie. PayPal jest ponadto znacznie bardziej komfortowy dla dostawców, od których kupujemy. Środki na koncie producenta pojawiają się niemal natychmiast, przez co przesyłka może zostać wysłana od razu. To oznacza znacznie szybsze pojawienie się jej w miejscu docelowym. Nie musimy w ten sposób czekać na długie przelewy międzybankowe.

Czy PayPal jest bezpieczny?

Łatwo dostępny system płatniczy, który niesie ze sobą wiele korzyści – ale czy PayPal na pewno jest bezpieczny? Na plus programu działa wprowadzenie ochrony kupujących i sprzedających. Zawarto tam wiele informacji o tym, kiedy możemy odzyskać utracone wskutek kradzieży lub oszustwa pieniądze. Jest to niezwykle wygodne i proste rozwiązanie, przez co nie musimy martwić się utratą środków przez nieprzyjemny wypadek.

Dla przykładu, po zamówieniu 3 przedmiotów, otrzymujemy 2. Jest to jedna z sytuacji, w której PayPal pomaga kupującemu. Po odpowiedniej wiadomości do centrum obsługi otrzymamy zwrot pieniędzy za przedmiot, który nie został dostarczony w określonym terminie. Działa to podobnie, jeżeli otrzymamy podróbkę zamawianego przedmiotu. Istotną kwestią jest tu także możliwość odzyskania gotówki za niewykonaną usługę. Na przykład płacimy grafikowi za dostarczenie logo za 3 dni i tak się nie dzieje. Wtedy możemy żądać zwrotu pieniędzy. Zwykle takie sprawy również są rozpatrywane na korzyść kupującego.

Jeżeli jednak sprzedawca wyśle dany towar, a nie otrzyma należnej kwoty, wtedy działa system ochrony sprzedających. Dzięki temu można bardzo szybko otrzymać środki od kupującego. Może to być wpłata za dobra materialne, ale i usługi. Więcej informacji na temat ochrony kupujących i sprzedających można znaleźć na stronie PayPala. Należy jednak być ostrożnym przy zakupach online, ponieważ sam system nie może objąć pomyłki człowieka. Warto zawsze sprawdzać adres wysyłkowy oraz śledzić zamówienie. Poza tym informowanie klientów o wszystkich zmianach również będzie dość ważne. Bardzo często zdarzają się omyłkowe wezwania do zapłaty, kiedy kupujący zapłacił, dlatego sprawdzanie danych jest tak ważne.

Dodatkowe zabezpieczenia PayPala

Logo paypala na telefonie

PayPal nie korzysta tylko i wyłącznie z ochrony kupujących i sprzedających. Wprowadza on także kilka dodatkowych protokołów, dzięki którym nasze środki są bezpiecznie przechowywane i przesyłane. Bardzo ważne są też dane osobowe. PayPal zapewnia, że nigdy nie będzie konieczne udostępnianie danych karty płatniczej czy rachunku bankowego. Do płatności zawsze wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, adres e-mail i hasło. Dzięki temu wrażliwe informacje są po naszej stronie, nikt inny nie ma do nich wglądu.

Jeżeli żądamy od kogoś zwrotu, to PayPal obsługuje takie transakcje automatycznie. Użytkownik jest informowany o każdym kolejnym kroku postępowania, aż do otrzymania środków. Jest to niezwykle wygodne i proste. Nie musimy martwić się o zwroty, których nigdy nie otrzymamy. Zawsze w ten sposób mamy pewną gwarancję otrzymania zamówionego przedmiotu lub usługi.

Dodatkową zaletą PayPala jest także możliwość płacenia na całym świecie. Nie działa on tylko i wyłącznie w krajowych sklepach. Dzięki temu można bezpiecznie przesyłać pieniądze między różnymi krajami bez najmniejszych problemów. W ten sposób nasze finanse są zawsze chronione, nieważne gdzie coś kupujemy.

PayPal oferuje darmową, całodobową ochronę. Wszystkie transakcje i konta są stale monitorowane, aby zapobiegać różnym atakom hakerskim czy też kradzieżom tożsamości. System działa również przy wykorzystaniu zaawansowanych metod szyfrowania. Zespół informatyków stale rozpatruje pojawiające się problemy, przez co zostają one naprawiane natychmiastowo. PayPal to niesamowicie bezpieczny i wygodny pośrednik płatności internetowych. Wszystkie transakcje są odpowiednio chronione oraz monitorowane. Można być pewnym bezpieczeństwa swoich środków.

 

Coś nie tak z zakupami? Nie ma sprawy! 

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło